Nowoczesny stadion nową wizytówką Tychów

Nowoczesny i imponujący ma być nowy stadion GKS-u Tychy. Gigantyczny obiekt zostanie otwarty 30 czerwca 2015 roku. Na trybunach jednocześnie będzie mogło zasiąść aż 15 tysięcy fanów piłki nożnej. Na inaugurację stadionu zapowiedziany jest mecz GKS-u ze znanym FC Koeln. Nowy obiekt ma bowiem być miejscem wielkich imprez sportowych. Do tej pory drużyna z Tych trenowała na starym stadionie bez porządnej hali z krzesełkami dla kibiców oraz odpowiednią murawą. Teraz wszystko ma się zmienić na lepsze. Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują już pierwszego spotkania piłkarskiego na nowym stadionie.

Tychy po ponad 40 latach doczekają się stadionu z prawdziwego zdarzenia. Budowany właśnie obiekt z pewnością zrobi wrażenie. Wybudowany w oparciu o nowoczesne technologie ma być chlubą miasta oraz przynieść szczęście drużynie pod wodzą Tomasza Hajto. Konstrukcja będzie zadaszona, bo tak jak inne obiekty sportowe na Śląsku, hala w Tychach musi spełniać europejskie standardy. Ciekawym rozwiązaniem jest zbiornik na deszczówkę, umieszczony tuż przy poszyciu dachowym. Zbierająca się tam woda wykorzystywana ma być do nawadniania boiska, co jest bardziej przyjazne środowisku i generuje bardzo duże oszczędności.

Specjalne sektory dla kibiców drużyny przeciwnej oraz ważnych osobistości mają podkreślić prestiż obiektu. Stadion na 15 tysięcy ludzi ma sprawdzić się również jako arena koncertowa i wystawowa. Idąc śladem PGE Areny w Gdańsku czy Stadionu Narodowego Warszawie, także w Tychach mają odbywać się międzynarodowe imprezy rozrywkowe i kulturalne. Pomieszczenia z ogrzewaniem centralnym mogą posłużyć jako garderoby dla gwiazd czy sale konferencyjne. W planach jest również otworzenie na terenie stadionu niewielkiej restauracji oraz sklepów. Inwestycja pochłonie około 130 milionów złotych, dlatego tak ważne jest, by obiekt pełnił w Tychach oraz na całym Śląsku różnie funkcje. Oferując różne możliwości, będzie zarabiał na siebie i promował miasto na krajowej oraz międzynarodowej arenie.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz