Nowe inwestycje na tyskich działkach

Za 2,5 roku w Tychach ma działać nowoczesny Park Wodny. Umowa na budowę obiektu została już podpisana, a działka budowlana czeka już na wykonawców inwestycji. Koszt realizacji projektu oszacowano na prawie 115 mln złotych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wiosną 2017 roku mieszkańcy Tychów oraz okolicznych miejscowości będą mogli rozkoszować się wodnym szaleństwem na terenie wyjątkowego aquaparku. Atrakcyjnie położona działka na sprzedaż szybko znalazła inwestora, który zaproponował wyjątkowy projekt.

Śląsk wzbogaci się o jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Działka w Tychach, na której powstanie Park Wodny znajduje się przy ul. Sikorskiego, nieopodal Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Kompleks oferować będzie prócz imponujących basenów, także sektory wellness, siłownie oraz sauny. Ponadto Tyski Park Wodny wyróżniać się będzie ogromną przestrzenią rekreacyjną, różnymi zjeżdżalniami, symulatorem surfingu oraz ekstremalną atrakcją – Aqualoop. Wielka dawka adrenaliny czekać będzie na tych, którzy odważą się wejść do specjalnej kapsuły z otwieraną podłogą. Zjazd z prędkością 3xG (trzy razy więcej niż przyciąganie ziemskie) przeznaczony będzie dla największych śmiałków.

Tychy - inwestycje

To jeszcze nie koniec niespodzianek tego terenu inwestycyjnego. Tychy słyną z lokalnego browaru, dlatego w swoim miejskim Aquaparku mieć będą niezwykłą łaźnię piwną. Po sesji w saunie czekać będzie odświeżająca kąpiel w wodno-piwnym eliksirze, a na koniec – drzemka na wyjątkowym łóżku z siana. W samym centrum śląskiej aglomeracji będzie można poczuć się jak na wakacjach na działce rolnej, z dala od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń. W budynku zaplanowano również centrum edukacyjne na temat właściwości wody. Ostatecznie kompleks ma liczyć 16 tys. metrów kwadratowych powierzchni i jako pierwszy w Polsce samodzielnie będzie zaopatrywać się w energię. Posłuży do tego biogaz z Oczyszczalni Ścieków w Tychach. To pozwoli wygenerować nawet kilka milionów złotych oszczędności rocznie.

Jeden komentarz

  1. Dariusz lipiec 2018 at 19:23 #

    Dobrze pomyślany z możliwością rozwoju … Dużo atrakcji dla wszystkich 😉 Nudzić się nie można ! Polecam !

Zostaw komentarz